blank

Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlanması (PKD)

Anasayfa » Eğitim » Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlanması (PKD)

Patlamadan Korunma Dokümanı, 30.04.2013 tarih ve 28633 sayılı resmi gazetede yayımlanan Çalışanların Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Korunması Hakkında Yönetmelik kapsamında belirtilen, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Kapsamına giren ve patlayıcı ortam oluşturma ihtimali bulunan iş yerlerini kapsar.

Bu dokümanı hazırlamanın amacı, patlayıcı parlayıcı ortamların tehlikelerinden çalışanların sağlık ve güvenliğini korumak ve bu gibi ortamlarda çalışanlara İş Güvenliği ile ilgili alınması gerekli olan önlemler hakkında bilgi vermektir.
PKD hazırlandıktan sonra, mevzuat değişikliği, iş yerinde kullanılan ekipman değişikliği, üretim teknolojilerinde değişim, iş yerinde genişleme gibi durumlarda yenilenmeli ve güncel halde tutulması sağlanmalıdır.

Sarızeybek Şirketler Grubu bünyesinde danışmanlık hizmeti veren uzmanlarımız, detaylı analizler ve farklı risk belirleme yöntemlerini kullanarak tehlikeleri değerlendirip, patlama riskini azaltmak için alınması gereken ek önlemleri işletmelere sunmaktadır. Doküman hazırlandıktan sonra, güncellenmesi ile ilgili takipleri yapmakta olup, konu ile ilgili işletmelere bilgi vermektedir.

DİĞER EĞİTİMLERİMİZ

E-Bülten

Sarızeybek Eğitim Grubu bültenlerine ücretsiz abone olabilirsiniz!